Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

Historia w litery zaklęta

Historia w litery zaklęta” to projekt realizowany na lekcjach historii, w ramach którego chętni uczniowie czytają książki o tematyce historycznej a następnie opowiadają o niej klasie. Uczestnictwo w projekcie jest oczywiście nagradzane oceną z przedmiotu. Projekt nie tylko skłania dzieci do czytania książek, rozszerzania swojej wiedzy czy zachęca do korzystania z klasycznych źródeł informacji, ale także przybliża ciekawe wydarzenia historyczne i kształtuje w młodych czytelnikach umiejętność wysławiania się oraz wystąpień przed publicznością. Młodzież samodzielnie wybiera interesujące ją tytuły spośród pozycji domowych biblioteczek oraz bibliotek i księgarni. 

A oto kilka propozycji, które czytają i o których opowiadają młodzi historycy (może zachęci to innych do lektury 🙂 ) :