Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ
PolskiУкраїнська

Matematycznie i zdrowo

Nauczanie zdalne pokazało nam wszystkim jak ważny jest poranny zdrowy posiłek. Do takiego wniosku doszli uczniowie klasy 5b, którzy na lekcjach matematyki podsumowując dział UŁAMI DZIESIĘTNE wykorzystali zdobytą wiedzę i wykonali projekt – ZDROWY POSIŁEK!!!
Zadanie Uczniów polegało na kupieniu odpowiednich produktów w wirtualnym e-sklepie, oszacowaniu wartości zakupów, a następnie obliczeniu dokładnej wartości swojego koszyka. To nie koniec, należało jeszcze obliczyć kaloryczność swojego posiłku!!!
Wszystkie zadania sprawdziły umiejętności działań na ułamkach dziesiętnych.
Było smacznie, zdrowo i matematycznie:)

PREZENTACJE UCZNIÓW:

PolskiУкраїнська