AKCEPTUJĘ

O NAS

Jesteśmy szkołą kameralną, położoną w zacisznej części Gdańska. Prowadzona przez Fundację placówka jest publiczna, czyli nauka w niej jest bezpłatna. Liczba uczniów, budynek oraz relacje pomiędzy nami tworzą niepowtarzalny klimat, gdzie nie ma miejsca na anonimowość – każdego naszego wychowanka znamy po imieniu. Zgrana kadra to dynamiczny zespół młodych i kreatywnych nauczycieli wspierany przez bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. Bogata oferta edukacyjna od lat przyciąga do nas dzieci i rodziców z całego Gdańska i okolic. Uważamy, że dobra edukacja należy się każdemu, niezależnie od zasobności portfela.

Jak to się stało? W roku 2012 zagrożoną likwidacją Szkołę Podstawową nr 29 Miasto Gdańsk przekazało do prowadzenia Fundacji Familijny Poznań (Oddział Gdański – Familijny Gdańsk). Szkoła po przekazaniu pozostała publiczna i bezpłatna. Współpraca z Fundacją oraz pozyskiwane środki pozwoliły tchnąć w stare mury nowego ducha. Szkoła została odnowiona i nowocześnie wyposażona. Zatroszczono się też o piękny ogród z sadem tworząc w nim plac zabaw. Przy szkole powstało też Publiczne Przedszkole Leonardo.

Trochę historii. Szkoła (budynek) powstała w roku 1906 i pełniła swoją funkcję nieprzerwanie (z wyjątkiem czasu wojen światowych) do dnia dzisiejszego. W roku 1968 została rozbudowana o salę gimnastyczną i parterowy pawilon dla najmłodszych. Patronem Szkoły ustanowiono Jerzego Pucka (uznanego w Gdańsku lekarza, obrońcę czystości środowiska i zwolennika dechemikalizacji otoczenia).

Oferta edukacyjna szkoły oparta jest na założeniu, by podczas przebywania w placówce dać dzieciom maksymalnie dużo okazji do aktywności i rozwoju zainteresowań. Placówka jest sprofilowana matematycznie i przyrodniczo – co znajduje swój wyraz w dodatkowych godzinach tych przedmiotów, ofercie zajęć pozalekcyjnych oraz tworzonych klasach sportowych w dyscyplinie szachy. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą przedstawioną na niniejszej stronie www.

Fundacja powstała we wrześniu 2001 roku jako organizacja pozarządowa. W 2004 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Głównym jej celem jest prowadzenie działalności edukacyjnej na każdym etapie rozwoju człowieka. Realizuje ten cel poprzez prowadzenie placówek edukacyjnych i szkoleń zawodowych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Od momentu powstania Fundacja pomogła kilkudziesięciu tysiącom osób w ramach szkoleń, bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz prowadzonych przez siebie placówek opiekuńczych, edukacyjnych i socjoterapeutycznych. Priorytetem Fundacji stała się reakcja na problem braku miejsc dla przedszkolaków, który podyktowany jest warunkami ekonomicznymi rodzin z dziećmi oraz brakiem dostępnej oferty w miejscu ich zamieszkania. Zdając sobie sprawę, iż ten okres życia jest ważny w rozwoju każdego dziecka, uruchomiła unikatową w skali kraju sieć przedszkoli. Pełen nabór do przedszkoli przekonuje, że potrzebne są kolejne placówki tego typu. Fundacja prowadzi w Polsce obecnie około 60 przedszkoli i 6 szkół podstawowych. Do tej pory Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty (a jeszcze niedawno Familijny Poznań) otworzyła swoje oddziały w Łodzi, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Aby szerzej zapoznać się z działalnością Fundacji zapraszamy na naszą stronę. Zapraszamy też do śledzenia na bieżąco elektronicznej wersji wydawanego przez nas biuletynu „familijni”.

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7