O NAS

Jesteśmy szkołą kameralną, położoną w zacisznej części Gdańska. Prowadzona przez Fundację placówka jest publiczna, czyli nauka w niej jest bezpłatna. Liczba uczniów, budynek oraz relacje pomiędzy nami tworzą niepowtarzalny klimat, gdzie nie ma miejsca na anonimowość – każdego naszego wychowanka znamy po imieniu. Zgrana kadra to dynamiczny zespół młodych i kreatywnych nauczycieli wspierany przez bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. Bogata oferta edukacyjna od lat przyciąga do nas dzieci i rodziców z całego Gdańska i okolic. Uważamy, że dobra edukacja należy się każdemu, niezależnie od zasobności portfela.

Jak to się stało? W roku 2012 zagrożoną likwidacją Szkołę Podstawową nr 29 Miasto Gdańsk przekazało do prowadzenia Fundacji Familijny Poznań (Oddział Gdański – Familijny Gdańsk). Szkoła po przekazaniu pozostała publiczna i bezpłatna. Współpraca z Fundacją oraz pozyskiwane środki pozwoliły tchnąć w stare mury nowego ducha. Szkoła została odnowiona i nowocześnie wyposażona. Zatroszczono się też o piękny ogród z sadem tworząc w nim plac zabaw. Przy szkole powstało też Publiczne Przedszkole Leonardo.

Trochę historii. Szkoła (budynek) powstała w roku 1906 i pełniła swoją funkcję nieprzerwanie (z wyjątkiem czasu wojen światowych) do dnia dzisiejszego. W roku 1968 została rozbudowana o salę gimnastyczną i parterowy pawilon dla najmłodszych. Patronem Szkoły ustanowiono Jerzego Pucka (uznanego w Gdańsku lekarza, obrońcę czystości środowiska i zwolennika dechemikalizacji otoczenia).

Oferta edukacyjna szkoły oparta jest na założeniu, by podczas przebywania w placówce dać dzieciom maksymalnie dużo okazji do aktywności i rozwoju zainteresowań. Co roku tworzymy klasy pierwsze o szerokich profilach oraz rozbudowaną ofertą zajęć dodatkowych.

Od 2021 roku jesteśmy SZKOŁĄ BEZ DZWONKÓW, czyli miejscem w którym dbamy o komfort sensoryczny uczniów i nauczycieli.

Fundacja powstała we wrześniu 2001 roku jako organizacja pozarządowa. W 2004 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Głównym jej celem jest prowadzenie działalności edukacyjnej na każdym etapie rozwoju człowieka. Realizuje ten cel poprzez prowadzenie placówek edukacyjnych i szkoleń zawodowych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Od momentu powstania Fundacja pomogła kilkudziesięciu tysiącom osób w ramach szkoleń, bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz prowadzonych przez siebie placówek opiekuńczych, edukacyjnych i socjoterapeutycznych. Priorytetem Fundacji stała się reakcja na problem braku miejsc dla przedszkolaków, który podyktowany jest warunkami ekonomicznymi rodzin z dziećmi oraz brakiem dostępnej oferty w miejscu ich zamieszkania. Zdając sobie sprawę, iż ten okres życia jest ważny w rozwoju każdego dziecka, uruchomiła unikatową w skali kraju sieć przedszkoli. Pełen nabór do przedszkoli przekonuje, że potrzebne są kolejne placówki tego typu. Do tej pory Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty (a jeszcze niedawno Familijny Poznań) otworzyła swoje oddziały między innymi w Ełku, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Nakonowie. Na chwile obecną fundacja prowadzi 63 placówki  w 5 województwach. Aby szerzej zapoznać się z działalnością Fundacji zapraszamy na naszą stronę.

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7